Już za tydzień ruszają Targi DZIEDZICTWO 

Już 7 listopada ruszają w Warszawie 5. Targi DZIEDZICTWO – jedyna w Polsce impreza targowa adresowana do środowiska konserwatorów zabytków, architektów, archiwistów, muzealników, bibliotekarzy oraz archeologów. To już piąta edycja imprezy łączącej świat biznesu z profesjonalistami i pasjonatami dbającymi o ochronę obiektów dziedzictwa kulturowego i historycznego. Jednym z tematów tegorocznej imprezy będzie opanowanie chaosu reklamowego w przestrzeni miejskiej

Zeszłoroczne Targi DZIEDZICTWO zgromadziły prawie 2 tys. branżowych gości oraz 74 wystawców, wśród których można było znaleźć firmy i instytucje z Polski, Niemiec, Francji oraz Włoch.

Technologie w służbie historii
Nowoczesne rozwiązania technologiczne to dziś podstawowe narzędzie pracy konserwatorów, architektów, archiwistów, muzealników, bibliotekarzy oraz archeologów. Targi DZIEDZICTWO to impreza dająca możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami i technologiami stosowanymi w konserwacji zabytków czy digitalizacji zbiorów na taką skalę. W tym roku pokazane zostaną m.in. najnowocześniejsze kamery fluorescencyjne, mikroskopy biologiczne czy skanery 3D niezbędne przy pracach archeologicznych i konserwatorskich, a także innowacyjne systemy alarmowe i przeciwpożarowe.

Bogaty program merytoryczny
Wydarzeniu jak co roku towarzyszą Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie i prelekcje poświęcone ochronie zbiorów muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych, w ramach których eksperci z organizacji branżowych, urzędów administracji państwowej oraz ośrodków akademickich poprowadzą szereg dyskusji i wykładów.

W sesji tematycznej organizowanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa przedstawione zostaną pomysły na poprawę estetyki polskich miast i opanowanie chaosu reklamowego w przestrzeni miejskiej. Z okazji obchodzonej w tym roku 150. Rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie omawiane będą – dotychczas szerzej nieznane – radiacyjne metody konserwacji zabytków opracowane przez polską noblistkę. Podczas panelu „Współczesne decyzje konserwatorskie w ochronie materiałów bibliotecznych: maksimum zachowania – minimum ingerencji” eksperci z Biblioteki Narodowej przedstawią przykłady najnowocześniejszych technik konserwacji archiwaliów, księgozbiorów, fotografii oraz czasopism.

Organizatorzy
Gospodarzem Targów DZIEDZICTWO jest firma MT Targi Polska oraz partnerzy: Polski Komitet Błękitnej Tarczy, Stowarzyszenie Starożytników, Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz firma Archaios.

Bezpłatny wstęp
Impreza odbędzie się jak co roku w Centrum Targowo-Kongresowym przy ulicy Marsa 56c w Warszawie. Targi DZIEDZICTWO będą otwarte dla odwiedzających w dniach 7 i 8 listopada w godzinach 10.00-17.00, oraz 9 listopada w godzinach 10.00-16.00. Wszystkich odwiedzających obowiązuje rejestracja, uprawniająca do bezpłatnego wstępu. Więcej informacji oraz szczegółowy program targów znajdują się na stronie www.targidziedzictwo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *